Zabiegi holistyczne Kraków

Strefa Terapii Empatii i Rozwoju z Krakowa oferuje zabiegi bazujące na naturze i nieinwazyjności.

Reiki

Reiki zabiegi holistyczne Urszula Lubinus Strefa Terapii Emptaii i RozwojuReiki to japońska forma masażu o bardzo delikatnej formie. Choć metoda znana jest od tysięcy lat, została na nowo odkryta i spopularyzowana przez dr Mikao Usui pod koniec XIX w. Zabieg reiki ma na celu przywrócenie zaburzonej równowagi na poziomie zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Zabieg redukuje stres i napięcie, wzmacnia i wspiera układ immunologiczny. Zabieg pomaga także w stanach napięcia, które objawiają się zwłaszcza bezsennością. Pełna sesja trwa 60 – 90 min i odbywa się na stole do masażu na leżąco lub na siedząco na krześle fizjoterapeutycznym. Po sesji reiki skutkiem zabiegu jest doenergetyzowanie organizmu, uspokojenie oraz ogólna poprawa jakości życia.

Czakoterapia

Czakroterapia to delikatny zabieg energetyczny, metoda oczyszczania i harmonizowania centrów energetycznych. W kulturach wschodnich uważa się, że energia przepływająca przez ciało jest połączona za pomocą ośrodków energetycznych czyli czakr. To delikatny masaż siedmiu poszczególnych czakr. W zależności od problemu skupiamy się na czakrach, które są zablokowane.

Celem czakroterapii jest uwolnienie zastałej energii w ciele. Sposobów pracy z czakrami jest wiele m.in. medytacja, litoterapia (przy pomocy specjalnych kamieni), muzykoterapia, wizualizacji i terapia kolorem.

Mamy siedem czakr głównych:

  • czakra podstawy, leżąca u podstawy kręgosłupa, barwą tej czakry jest czerwień. Zablokowanie tej czakry powoduje problemy z jelitami, odbytnicą, prostatą.
  • czakra krzyżowa, leżąca na górnej części kości krzyżowej. Kolorem tej czakry jest kolor pomarańczowy. Blokady w tym czakramie powodują m.in problemy z narządami płciowymi, nerkami oraz pęcherzem.
  • czakra splotu słonecznego, usytuowana w okolicy pępka. Barwą tej czakry jest kolor żółty. Czakram ten powiązany jest z trzustką produkującą insulinę i enzymy trawienne.
  • czakra serca, leży w okolicy serca. Barwą tej czakry jest kolor zielony. Kołatanie serca, zadyszka to czasami wynik emocji zakłócających pracę tej czakry.
  • czakra gardła. Położona w okolicy gardła. Kolorem tej czakry jest kolor niebieski. Z tą czakrą wiążą się choroby tarczycy, oskrzeli.
  • czakra ” trzeciego oka” znajduje się między brwiami. Barwą tej czakry jest kolor indygo lub fiolet. Czakra ta odpowiedzialna jest za pracę przysadki mózgowej , głowy, umysłu.
  • czakra korony leży na czubku głowy. Barwą tej czakry jest kolor biały. Czakra ta posiada związek z całym mózgiem, w szczególności z szyszynką.

Masz pytania? Zadzwoń (+48) 609-924-742

Mam nadzieję, że spotkanie ze mną będzie inspirujące również dla Ciebie! Serdecznie zapraszam! Urszula Ewa Lubinus Certyfikowany Terapeuta Kraków

Przewiń do góry