Terapia systemowa rodzin

Terapia rodzinna wg. HELLINGERA

Terapia systemowa wg. HELLINGERAPoprzez jej zaskakujące wyniki niezwykle szybko zdobyła rzesze zwolenników i znalazła się pośród najczęściej stosowanych metod psychoterapeutycznych. Terapia ta pokazuje, że kolejne pokolenia nieświadomie przejmują uczucia i sposób bycia przodków. Uczymy się przez całe życie, każda informacja, zjawisko zapisuje się ludzkiej pamięci. Każdy z nas posiada bogatą nieuświadomioną wiedzę przekazywaną dziedzicznie, będącą wynikiem doświadczenia rodu.

Konstelacje rodzinne

Konstelacje rodzinne to zbiór skutecznych technik, które pozwalają zmienić pewne uwarunkowania, pozwalają dotrzeć do przyczyn uwikłań losu, zdefiniować je a następnie przerwać proces tychże uwikłań i wewnętrznych konfliktów. Terapia systemowa rodzin pomaga odnaleźć energo-genetyczne uwikłania w losy przodków i poprzez ich korygowanie wprowadzać pozytywne zmiany w życiu. Konstelacje rodzinne to terapia systemowa rodzin, korzystająca z wiedzy znanej naszym przodkom od tysięcy lat – wiedzy wykorzystywanej od czasów szamanów po współczesnych terapeutów z najnowszych technik hipnozy analogowej i dynamicznej.

Ustawienia wg. Hellingera pokazują formę stwierdzenia prawdy, czasem sekrety. Konstelacje rodzinne umożliwiają nam zrozumienie i rozwikłanie pewnych wzorców na najgłębszym poziomie, pozwalając tym samym na odnalezienie spokoju i szczęścia.

Korzyści konstelacji

Podczas ustawień rodziny doświadczamy tego jak jesteśmy popychani do pewnych działań i zachowań. Ta terapia pozwala nam zharmonizować i uzdrowić obraz rodziny, który przenika do całego pola energetycznego rodziny. Ma to pozytywny wpływ na wszystkich członków rodziny.

Terapia rodzinna w ujęciu systemowym pozwala terapeucie pracować na każdym polu – rodzina, praca, związek, partnerstwo, biznes. Znajduje zastosowanie we wszystkich tematach jakie nas interesują. Pokazuje to uniwersalność tej metody i okazuje się, że również inne kręgi kulturowe kierują się tzw. „wiedzącym polem”, zjawiskiem tak charakterystycznym dla tego rodzaju terapii.

Masz pytania? Zadzwoń (+48) 609-924-742

Mam nadzieję, że spotkanie ze mną będzie inspirujące również dla Ciebie! Serdecznie zapraszam! Urszula Ewa Lubinus Certyfikowany Terapeuta Kraków

Przewiń do góry