Numerologia i sztuki mantyczne

Numerologia Urszula LubinusNumerologia jest równie szacowna i stara jak astrologia. Jej początki są starożytne. W miarę rozwoju numerologii, dołączała ona do swojej tradycji osiągnięcia pitagorejczyków a w czasach nowszych także dokonania kabalistów.

Podstawową procedurą numerologiczną jest przeliczanie wszelkich tekstów kultury (np.imion nazw) na liczby. W wyniku przeliczeń w określony sposób, powstaje tzw. portret numerologiczny.

Każda z liczb systemu numerologicznego ma swoje znaczenie psychologiczne, jest archetypem systemu.

Cechą unikatową numerologii jest jej „konfigurowalność”, możliwość komponowania wzoru portretu numerologicznego do określonych zastosowań.

Charakterystyczną cechą numerologii jest również to, że jest najbardziej racjonalna ze wszystkich sztuk mantycznych. Numerologia świetnie sprawdza się przy analizie psychologicznej człowieka.

Runy – czyli alfabet starogermański, używany od ok 200 r.n.e

Badacze dopatrują się podobieństw do alfabetu hebrajskiego, greckiego, do przedrzymskich pism italskich. Uważa się dość powszechnie, że Runami zapisywano teksty liturgiczne. Alfabet runiczny, zwany Futharku ma 24 Runy.

Historię i mitologię Run bardzo spopularyzowano w latach 60-tych XX wieku, w czym zasługa J.R.R Tolkiena, który w swojej sławnej sadze przywołał alfabet ewidentnie wzorowany na runicznym. Z liczących się współczesnych autorów, piszących o Runach wypada wymienić R.I Page”a.

Masz pytania? Zadzwoń (+48) 609-924-742

Mam nadzieję, że spotkanie ze mną będzie inspirujące również dla Ciebie! Serdecznie zapraszam! Urszula Ewa Lubinus Certyfikowany Terapeuta Kraków

Przewiń do góry